O kotach      0 Comments
Jak karmić kota z alergią pokarmową?

Jak karmić kota z alergią pokarmową?

Zanim zaczniemy niepotrzebnie się denerwować i na siłę zmieniać karmę naszego kota, powinniśmy zastanowić się nad tym, co tak właściwie mu dolega i czy aby na pewno jest to alergia. Podstawową wiedzą, której potrzebujemy do zdiagnozowania puszystego pacjenta, jest informacja, że poza alergią pokarmową u kota może występować również alergia środowiskowa, którą powinniśmy wykluczyć jako pierwszą.
    O psach      0 Comments
Kaszel u psa

Kaszel u psa

Podstawowym pytaniem, które powinniśmy sobie zadać, jest "Dlaczego pies kaszle?". Następne w kolejności pytanie to oczywiście "Czym jest to spowodowane?" oraz "Jak temu zapobiec?". Każdy czasem kaszle, pies, człowiek, kot czy małpa. Nie zawsze musi to być spowodowane chorobą, lecz co jeśli jednak jest?
    O psach      0 Comments
Jak dbać o psy z alergiami?

Jak dbać o psy z alergiami?

Reakcja alergiczna u psów wywoływana jest (podobnie jak u człowieka) nadmierną i nieprawidłową reakcją układu immunologicznego na kontakt z alergenem. Alergeny u zdrowych psów nie wywołują żadnych niepożądanych reakcji. Jednak u psa alergika pojawić się może świąd i zmiany skóry oraz problemy żołądkowe.
    O kotach      0 Comments
Dlaczego kot mruczy?

Dlaczego kot mruczy?

Zastanawiasz się, co oznacza mruczenie kota? Właściciele kotów wiedzą jak przyjemny potrafi być dźwięk wydawany przez kociego pupila. Jednak, czy mruczenie kota zawsze jest wyrazem szczęścia i zadowolenia? Niekoniecznie. Przyczyny wywołujących kocie mruczenie może być wiele.
    O psach      0 Comments
Jak skutecznie wyszkolić psa?

Jak skutecznie wyszkolić psa?

Chyba każdy właściciel psa marzy o spokojnym i reagującym na komendy psie. Niestety takie zachowania nie biorą się z psiej natury i konieczne jest szkolenie psów. Na szczęście nie musisz udawać się do profesjonalnego trenera. Podstawowych komend i zachowań możesz nauczyć psa samodzielnie, postępując zgodnie z kilkoma zasadami i sporym zapasem cierpliwości (pies nie nauczy się określonych zachowań w kilka dni, wymagany jest regularny trening).
Showing 1 do 5 of 21 (1 Pages)