Miski dla kota

Podstawowym elementem wyposażenia kociego domu jest miska dla kota. Oferujemy miseczki ceramiczne, metalowe i plastikowe w różnych kolorach. Przy wyborze odpowiedniego pojemnika na karmę i wodę warto pamiętać, że kot potrzebuje stałego dostępu do wody (szczególnie gdy je suchą karmę). Koty znacznie chętniej piją bieżącą wodę, dlatego dobrym wyborem są różnego rodzaju poidełka i fontanny.

Kocia miska powinna być dostosowana do wielkości pupila. Kocięta mogą korzystać z nieco mniejszych miseczek, ale koty dorosłe powinny mieć już je znacznie szersze, abym móc bez przeszkód skonsumować pokarm. Nieodpowiedni dobór miski może spowodować zmniejszenie chęci do jedzenia. Dlatego, jeżeli Twój kot jest niejadkiem, warto sprawdzić nieco szersze pojemniki.

Aktywne filtry

Miski plastikowe dla kotów

Tanie i funkcjonalne. Dzięki łatwości obróbki materiału są dostępne w różnorodnych kształtach i wielkościach. Niestety z powodu lekkości kot szybciej może je przewrócić lub przesunąć. Niestety również plastik ma większą tendencję do zarysowań i częściej trzeba je wymieniać.

Metalowe miski dla kotów

Cechują się większą wytrzymałością od miseczek plastikowych, ale niestety są od nich mniej zróżnicowane pod względem kształtu. Można je łatwo czyścić i dezynfekować, ale niestety czasami mogą wydzielać nieprzyjemny metaliczny zapach, a nawet uczulać bardziej wrażliwe koty. Warto mieć na uwadze, że metal szybko się chłodzi, dlatego podczas zimy może się nie sprawdzać dla kotów jedzących na zewnątrz.

Miseczki ceramiczne

Są najbardziej higienicznym rodzajem misek. Dzięki swojej wadze są trudne do przesunięcia, ale należy pamiętać, żeby nie umieszczać ich blisko krawędzi (np. schodów), gdyż mogą się zbić. Miseczki ceramiczne dostępne są w wielu różnych kolorach. Dzięki swojej powierzchni łatwo je umyć nawet gdy karma już zeschnie.