Sucha karma dla kota

W codziennej diecie kota ważny jest wybór odpowiedniej karmy, żeby dostarczyć swojemu pupilowi komplet witamin i minerałów, niezbędnych do Jego prawidłowego rozwoju. W naszej ofercie posiadamy pokarm dostosowany do indywidualny potrzeb, dlatego znajdziesz tutaj produkty odpowiednie na juniorów, seniorów, alergików i kociaków po sterylizacji.

Sucha karma dla kota dzięki wygodnemu podawaniu (z mniejszym ryzykiem zabrudzeń) oraz możliwości pozostawienia w przypadku braku opiekuna, cieszy się popularnością. Z tego powodu w naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór produktów znanych marek m.in. Bozita, Brit, Carnilove, czy Purina.

Warto zwrócić uwagę, na to, z czego dana karma jest wytwarzana. Dawniej większość opierała się na zbożach, jednak obecnie coraz popularniejsze stają się te bezzbożowe, w których np. lekkostrawne ziemniaki zastępują ciężkostrawne zboża.

Jest 162 produktów.

Pokazano 1-36 z 162 pozycji

Aktywne filtry

Przy wyborze suchych karm warto pamiętać o zaopatrzeniu kota w czystą wodę, żeby zrekompensować jej braki w pokarmie.

Jedzenie dla kociąt może być przygotowywane również z uwzględnieniem czy kot wychodzi, czy nie wychodzi z domu. Takie rozróżnienie stosuje m.in. firma Brit przy swoich produktach z linii „care”, dobierając odpowiednie składniki odżywcze wspomagające zdrowie konta w zależności od trybu życia.

Jakie składniki powinny znaleźć się w najlepszej karmie dla kota?

Koty są drapieżnikami, więc pokarm, który spożywają, powinien zawierać mięso, oraz być bogaty w odpowiednie witaminy (minimum A, D3, E i z grupy B). Mimo to również w roślinach znajdują się wartościowe składniki odżywcze i wielu producentów suchych karm łączy zarówno mięsne składniki z tymi roślinnymi takimi jak warzywa, owoce i ziarna. Jednak należy pamiętać, że koty bardziej potrzebują białek od węglowodanów, dlatego zawartość węglowodanów w najlepszych karmach powinna być jak najmniejsza.

Istotna jest też zawartość tauryny, która powinna znaleźć się w karmie. Niedobór tego aminokwasu może doprowadzić do chorób takich jak: ślepota, obniżenie przeżywalności kociąt, degeneracja siatkówki oraz problemów sercowych.

Od czasu do czasu warto podać kotu karmę wzbogaconą o olej z łososia będący źródłem kwasów omega-3.