Karma dla świnki morskiej

Podstawą odżywiania świnki morskiej powinna być sucha karma, sianko oraz stały dostęp do wody. Dodatkowo można dodawać owoce i warzywa (świeże lub suszone). Oprócz granulek karmy, istotną rolę odgrywa sianko, które wspomaga ścieranie zębów oraz polepsza trawienie przez usprawnianie przemieszczania się pokarmu w układzie pokarmowym.

Warto zdecydować się na karmę dla świnki morskiej w postaci granulek. Taka forma pokarmu zapobiega selektywnemu spożywaniu pokarmu, a co za tym idzie, nie musimy obawiać się, że jakiś istotny składnik karmy będzie pomijany przez naszego pupila. Istotna jest również zawartość witaminy C, która powinna być zawarta w dobrej karmie dla kawii domowej.

Aktywne filtry

Ile karmy podawać śwince morskiej?

Kawię domową (świnkę morską) powinno się karmić dwa razy dziennie. Warto, aby były to mniej więcej stałe godziny, ponieważ pupil przyzwyczaja się do tych pór i potrafi się upominać przez kwikanie.

Ilość karmy powinna być dostosowana do wielkości zwierzaczka. Również istotne jest, jak dużo innego rodzaju pokarmu podajemy (np. osobno owoców i warzyw). Należy jednak pamiętać, że świnka morska zazwyczaj nie potrafi się powstrzymać przed jedzeniem i zje niemal każdą ilość, co może doprowadzić do przekarmienia. Warto kontrolować wagę naszego pupila i dostosowując do niej ilość pokarmu.