Karma dla kanarka

Podstawą ptasiej diety są nasiona, które dostarczają witamin i minerałów niezbędnych dla Twojego śpiewającego przyjaciela. Pokarm dla kanarków oferowany w naszym sklepie zawiera wysokiej jakości mieszanki ziaren specjalnie dobierane do tego gatunków. Dla ptaków, które większość czasu przebywają w klatce, potrzebny jest pokarm nieco inny niż dla tych żyjących na wolności. Korzystając z dobrze dobranego pokarmu, zadbasz o zdrowie i piękne upierzenie swojego kanarka.

Kanarek w pierwszej kolejności zacznie wyjadać swoje ulubione ziarna, czyli te najbardziej oleiste. Jednak nie należy usuwać ziaren, które pozostawił, gdyż one również są dla niego ważne i sięgnie po nie, gdy znowu zgłodnieje. Istotnym dodatkiem w karmach dla kanarków są zioła i kiełki, które dostarczają odpowiednią ilość witamin.

Aktywne filtry

Co powinien zawierać dobry pokarm dla kanarka?

U ptaków z tego gatunku szczególnie ważna jest obecność w diecie: maku, prosa, lnu, ziaren słonecznika, nasion oraz rzepiku jarego, który pobudza kanarki do śpiewania. Warto wybrać mieszanki zawierające dodatkowo nasiona dzikich roślin i kiełki lebiody, gwiazdnicy pospolitej, babki lancetowatej oraz rdestu ptasiego.

Trudno samodzielnie skomponować odpowiedni pokarm dla kanarka, tak aby nie był przekarmiony, ani nie brakowało mu ważnych składników. Z pomocą mogą przyjść popularne gotowe mieszanki przeznaczone dla kanarków. Nasz sklep zoologiczny oferuje pokarm różnych sprawdzonych producentów takich jak VitaPol czy Vitakraft.